merynos

Właściwy ubiór przy uprawianiu sportu gwarantuje niezbędny komfort przy wykonywaniu ćwiczeń.
Odzież tego typu: doskonale zdaje egzamin w ekstremalnych warunkach.

Wikipedia i rodzaje termoaktywnej odzieży

merynos
Bieliznę termoaktywną dzieli się zwykle pod kątem tego jaki zapewnia ona komfort cieplny, gdyby zastosować ją bez pozostałych warstw ubraniowych.
Zwykle czym większy komfort, tym jest ona grubsza i jednocześnie tym gorzej odprowadza wilgoć: bielizna cienka - nie zapewnia sama prawie żadnego komfortu cieplnego, za to najlepiej odprowadza wilgoć - zalecana jest do intensywnego wysiłku fizycznego bielizna średnia - zapewnia umiarkowany komfort i jednocześnie umiarkowanie dobrze odprowadza wilgoć bielizna gruba - zapewnia dość duży komfort cieplny, ale słabo odprowadza wilgoć, dlatego stosuje się ją w sytuacjach wymagających pozostawania długo w nieruchomej pozycji - szyje się z niej np. specjalistyczne, wysokogórskie, jednoczęściowe piżamy. Oprócz tego niektóre rodzaje bielizny termoaktywnej zapewniają też, pewną minimalną ochronę od wiatru oraz ochronę antybakteryjną. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna

O termoaktywnej odzieży w Wikipedii

Bielizna termoaktywna odprowadza efektywnie wilgoć z powierzchni skóry dzięki trzem jej cechom: ma rozwiniętą powierzchnię zewnętrzną (jest na zewnątrz lekko "włochata") jest elastyczna, dzięki czemu dobrze przywiera do powierzchni skóry jest "ażurowa", dzięki czemu wchłania wilgoć w wolniejszym tempie niż jest ona odparowywana z jej powierzchni. Siłą napędową odparowywania z jej powierzchni wilgoci jest różnica temperatury ciała ludzkiego i otoczenia, skąd wywodzi się jej nazwa. Dzięki temu, że bielizna ta szybciej odparowuje wilgoć niż ją absorbuje, sama pozostaje sucha i zarazem zapewnia suchość samej skóry, dzięki czemu przy skórze utrzymywana jest cienka warstwa ogrzanego przez ciało powietrza, co daje łącznie wrażenie komfortu cieplnego Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna

Ciepły ubiór

Ciepły ubiór w zimowe dni to z z pewnością ważna i istotna rzecz, ale przy uprawianiu sportów zimowych to nie wszystko.

Poza oczywistą funkcją termoizolacji, ubiór sportowy powinien odprowadzać wilgoć z naszego organizmu, aby się nie przepocił.

Do tego właśnie służą specjalne materiały termoaktywne, które izolują nasze ciało od chłodu (lub ciepła), a wilgoć wypuszczają na zewnątrz. Takie ubranie i bielizna potrafią słono kosztować, dlatego jeżeli nie uprawiamy sportów często to raczej nie warto w nie inwestować, jednak kiedy jest to nasza pasja to warto poświecić te paręset złotych na porządny zestaw takiej odzieży.

Często używana odzież termoaktywna nie powinna ulegać duzym zniszczeniom, zwłaszcza ta wysokiej jakości..

Widok do druku:

merynos