test na pasożyty

Medycyna niekonwencjonalna w praktyce

Medycyna alternatywna zazwyczaj spotyka się z krytyką ze strony środowisk lekarskich.
Zdarzają się jednak sytuacje, w których sposoby leczenia wykorzystywane przez lekarzy zawodzą, a pacjent pozostaje bezsilny w walce z chorobami i dolegliwościami.

Szeroki zakres dziedzin, które obejmuje medycyna niekonwencjonalna, pozwala niejednokrotnie na uśmierzenie bólu lub nawet całkowite wyleczenie.

Dowodem na to są relacje wielu osób, które zostały wyleczone na przykład za pomocą ziół lub innych składników naturalnych.

Jeśli więc borykamy się z bezsennością, depresją czy alergią, a medycyna konwencjonalna jak do tej pory nie przyniosła nam ulgi, warto zainteresować się innymi metodami leczenia.

Wikipedia o glistnicy

test na pasożyty
Glistnica (askarioza, łac.

ascariosis, ang.

ascariosis) ? choroba pasożytnicza powodowana przez glisty. Etiologia Chorobę wywołuje glista ludzka (Ascaris lumbricoides), pasożyt jelita cienkiego człowieka.

Podobne gatunki pospolite u innych ssaków mogą przypadkowo zarazić człowieka: są to glista świńska (Ascaris suis), glista psia (Toxocara canis) i glista kocia (Toxocara cati). Epidemiologia Jest najczęstszą w świecie robaczycą przewodu pokarmowego (około 1 mld ludzi zarażonych). Intensywne inwazje i powikłania glistnicy są przyczyną około 20 tysięcy zgonów rocznie na świecie.

Najczęściej inwazje występują w krajach z nierozwiniętym problemem kanalizacji (w południowo-wschodniej Azji ponad 80%, w Afryce 34% populacji ? głównie dzieci).

W Europie glistnicę stwierdza się sporadycznie, w Polsce także znikomo. Objawy i przebieg Glistnica objawia się: ogólnym osłabieniem zawrotami głowy kaszlem obrzękami twarzy nadmierną pobudliwością reakcjami alergicznymi niedrożnością jelit w przypadku masowej infestacji. Drogi zakażenia: niedomyte warzywa, nawożone ludzkimi fekaliami zanieczyszczona woda (np.

z jeziora, rzadziej z basenu) Leczenie W leczeniu glistnicy stosuje się pyrantel, albendazol albo mebendazol. Przy masowej infestacji skuteczny jest cytrynian piperazyny.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Glistnica

Wikipedia o tasiemcu

Tasiemiec uzbrojony, soliter (Taenia solium) ? jeden z gatunków tasiemców (Cestoda), które pasożytują w przewodach pokarmowych kręgowców, w tym człowieka.

W przeciwieństwie do tasiemca nieuzbrojonego posiada on haczyki i przyssawki, za pomocą których przytwierdza się do ściany jelita cienkiego.

Może również się pojawiać w innych częściach ciała. Rozmnażanie Jest on obupłciowy.

W każdym członie z osobna rozwijają się narządy rozrodcze męskie i żeńskie.

Męskie najczęściej rozwijają się nieco wcześniej, aby zmniejszyć ryzyko samozapłodnienia w obrębie jednego proglotydu.
Może jednak dochodzić do zapłodnienia pomiędzy członami z przedniej i tylnej części strobil. Najkorzystniejsze jest jednak zapłodnienie pomiędzy członami dwóch różnych tasiemców.
Dochodzi wtedy do wymieszania (rekombinacji) materiału genetycznego.
Rozwój tasiemców jest złożony, najczęściej występuje kilka pokoleń larwalnych i przynajmniej jeden żywiciel pośredni.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tasiemiec_uzbrojony.

Widok do druku:

test na pasożyty