Wikipedia i kartki świąteczne

kartki świąteczne
Kartka świąteczna ? okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji. Wiele z kartek zawiera też gotową treść życzeń świątecznych.
Idea kartek świątecznych narodziła się w XX wieku dzięki masowemu rozwojowi poligrafii.
W Polsce zwykle są wysyłane z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
Mimo rozpowszechnienia poczty elektronicznej, która ograniczyła korzystanie z usług tradycyjnej poczty, kartki świąteczne z życzeniami nadal cieszą się ogromną popularnością.

Wiele przedsiębiorstw zamawia własne projekty i wysyła je do klientów.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_świąteczna

Zaproszenia ślubne, zasady stylistyczne.
Cytat z Wikipedii
Przy redagowaniu treści zaproszenia należy przede wszystkim sprawdzić pisownię odmiany nazwisk, nazwy kościoła lub urzędu, restauracji, gdzie odbyć ma się wesele lub przyjęcie.

Zaproszenie nie powinno zawierać kropek na końcu akapitów.

Treść najlepiej, aby była zwięzła, krótka i elegancka.
Daty pisane w zaproszeniu powinny pisane być słownie, ale można słownie napisać jedynie miesiąc, a dzień i rok w formie cyfrowej. Zawsze stosujemy pełne imiona i nazwiska, a nie inicjały w treści. Ogólnie zasada jest taka, że im mniej skrótów, tym lepiej, pamiętajmy, iż jest to pismo oficjalne i musimy zachować elegancję i etykietę.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne

Okolicznościowe zaproszenia ślubne

kartki świąteczne Zaproszenia ślubne mogą mieć charakter pamiątkowy.
Dzieje się tak wówczas, gdy są wysyłane do kogoś z najbliższej rodziny z myślą o tym, żeby nie tylko zaprosić go na ślub, ale również sprawić ogromną radość i pozwolić na pamiętanie o dniu ślubu, w którym uczestniczył.
Zaproszenia ślubne mogą być również specjalne, jak na przykład zaproszenia dla rodziców czy świadków oraz wyjątkowo bliskich sobie osób.
Na pewno będą one bardzo zadowolone, jeżeli otrzymają tego rodzaju zaproszenie.
Firmy zajmujące się sprzedażą zaproszeń ślubnych posiadają również w swojej ofercie bardziej ozdobne zaproszenia, które na pewno zrobią dobre wrażenie na dzieciach i osobach młodych. Dlatego wydaje się, że dokonanie wyboru właściwego zaproszenia ślubnego nie musi być trudne..

Widok do druku:

kartki świąteczne