W trakcie budowy z pewnością będziemy potrzebowali kogoś od tyczenia dla przykładu.

.

Bez geodety żaden budynek nie mógłby powstać.

Artykuł na temat geodezji, wyliczeniach oraz opracowaniach geodezyjnych.

Zawód geodety- czym się zajmują i ile zarabiają?

www.dworzecki.pl www.dworzecki.plGeodeta (mierniczy) to specjalista od pomiarów i sporządzania wszelkiego rodzaju mapek.
Najpopularniejsza wykonywaną przez geodetę mapką jest mapa do celów projektowych, która jest niezbędna do wydania pozwolenia na budowę oraz jej rozpoczęcia.
Geodeci pracują głównie w wyspecjalizowanych firmach budowlanych oraz w biurach geodezyjnych zajmujących się pomiarami i tyczeniem różnych nieruchomości.

Geodeci, nawet Ci bez uprawnień zarabiają całkiem przyzwoite pieniądze, a pracy dla nich nie zabraknie nigdy.

Więc z pewnością jest to dość dobra ścieżka kariery zawodowej.

Zarabianie i egzamin po szkole

Geodeta może zarabiać na własną rękę już po ukończeniu studiów, jedynym warunkiem jest odbycie praktyk.
Takie praktyki muszą trwać trzy lata zanim geodeta będzie mógł wystąpić o przystąpienie do egzaminu potwierdzające kwalifikacje zawodowe.
Dopiero po zdaniu takiego egzaminu geodeta staje się geodetą uprawnionym i może bez przeszkód założyć własną pracownie geodezyjną. Oczywiście jest jeszcze kilak etapów zdobywania kolejnych uprawnień, a im więcej dany geodeta ich posiada tym bardziej wszechstronny jest i może wykonać więcej zadań powiązanych ze swoja działalnością.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki geodeta starał się uzyskać dodatkowe wykształcenie i uprawnienie z dziedzin pokrewnych.

Usługi świadczone przez małe firmy geodezyjne

Małe firmy geodezyjne zajmują się wykonywaniem raczej drobnych usług. W zależności od wielkości takich firm mogą być w nich zatrudnieni sami geodeci, jak i sekretarki oraz osoby znające się na księgowości.

Nie wszystkie niewielkie firmy geodezyjne prowadzą własne strony internetowe, dlatego skorzystanie z usług niektórych z takich firm będzie możliwe jedynie po kontakcie telefonicznym lub osobistym.

Zdarza się jednak, że nawet niewielkie tego typu firmy prowadzą własne strony, a wówczas można kontaktować się z nimi również drogą mailową.
Koszty związane z wykonaniem drobnych usług geodezyjnych zazwyczaj nie są wysokie, chociaż dla niektórych osób i tak mogą się wydawać wygórowane. Jednak wydaje, że w trakcie wykonywania niektórych prac pomoc geodety jest bardzo potrzebna..
Dodane: 10-10-2016 09:07

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo Środa Śląska

Widok do druku:

www.dworzecki.pl